Leczenie pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe jest dziedziną stomatologii, która przeżywa obecnie dynamiczny rozwój. Celem działań jest w tym przypadku regeneracja uszkodzonych procesem zapalnym tkanek otaczających korzeń zęba oraz zabezpieczenie przed ich wtórnym zakażeniem. W przypadku powtórnego leczenia kanałowego polega na ponownym opracowaniu kanałów celem usunięcia zakażonego materiału wypełniającego system korzeniowy.

Choć leczenie jest tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go kosztowną odbudową protetyczną w różnej postaci, wymaga ono od lekarza odpowiedniej wiedzy oraz dostępu do specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu.

Cenna precyzja

W poradniach Miejskiego Centrum Stomatologii Krowodrza oferujemy precyzyjne leczenie pod mikroskopem SmartOptic, który jamę zęba o wielkości główki od szpilki powiększa nawet 25 razy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonywać procedury wymagające dużo cierpliwości i dokładności oraz dobrej widoczności: opracowanie wąskich i zakrzywionych kanałów, odszukiwanie kanałów dodatkowych niewidocznych bez powiększenia, udrażnianie kanałów zobliterowanych, zamykanie perforacji, usuwanie złamanych narzędzi oraz wkładów protetycznych.

Podczas zabiegów w naszej poradni pacjent pozostaje w pozycji leżącej. W celu prawidłowego oczyszczenia systemu kanałowego zakładamy na ząb koferdam, który izoluje go od środowiska jamy ustnej, aby nie dopuścić do wtórnego zanieczyszczenia jamy zęba. Przy użyciu endometru, działającego na zasadzie porównywania sygnałów elektrycznych o dwóch różnych częstotliwościach pomiarowych, jesteśmy w stanie określić precyzyjnie głębokość kanału. Używamy narzędzi maszynowych rotacyjnych, które dodatkowo ułatwiają i przyspieszają pracę dzięki elektrycznemu programowaniu momentu obrotowego i prędkości pracy dla poszczególnych narzędzi.

Szczelne wypełnienie kanału możliwe jest m.in. dzięki użyciu nowoczesnej metody płynnej fali Systemem B, także obecnym w naszym wyposażeniu. Zaletą tej metody jest dokładniejsza kondensacja materiału pozwalająca rekompensować jego skurcz, a tym samym wykonać bardziej hermetyczne wypełnienie.

Oprócz tego wciąż doskonalimy swoje umiejętności zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach, targach, kursach oraz kongresach, aby zapewnić Państwu opiekę stomatologiczną na wysokim poziomie.

Comments are closed.